תפריט נגישות


adira  הדירה - דניאל סטיל adira

סקרה את הספר: לי יניני 


מי לא מכיר את דניאל סטיל? סופרת אמריקאית ממוצא יהודי שכתבה כל כך הרבה רומנים שהפכו לרבי מכר.


"הדירה" הוא ספר כיפי שמתאים לחופשה, מה שנקרא אצלי "קנ"ש", כלומר קראתי, נהניתי, שכחתי. הוא מתרכז בארבע רווקות צעירות שחיות יחד בלופט ישן בהלז קיצ'ן שבניו-יורק, ומזכיר תקופה סטודנטיאלית. 

מי הן ארבעת הצעירות הללו? 

קלייר קלי-מעצבת נעליים ב"ארתור אדמס". היא לא בדיוק אוהבת את עבודתה ומרגישה מאוד מתוסכלת מהמותג השמרני, הקלאסי והמשעמם. הבוס שלה גרס שעיצובים חדשניים הם טרנד חולף. הוא הסתמך על קהל לקוחות מבוגר ולכן לדעתה לא היה טעם להניעו מהקו שהנחיל בחברתו. קו החשיבה המגביל לא נתן מעוף לכישוריה של קלייר, ולכן עגמומיות רבה עטפה אותה. כדי לשמור על מקום עבודתה, קלייר נכנעה ומילאה את הוראות המותג והעיצוב המסורתי.

אבי ויליאמס-סופרת בתחילת דרכה. הגיעה לניו-יורק מלוס-אנג'לס. אהבתי את התמימות שלה, אם כי מעת לעת היא גם הצליחה לעצבן אותי. 

מורגן שלבי-אשת שוק ההון, שאפתנית שקצת הפתיעה אותי . קל להתאהב במורגן, יחד עם זאת לא תמיד הסכמתי איתה אך לא שפטתי אותה. 

סאשה הרטמן-סטודנטית לרפואה. יש לה תאומה זהה בשם ולנטינה שהיא דוגמנית מפורסמת בעולם המשפיעים והמפורסמים. סאשה למדה רפואה ב-NYU והתמחתה בגינקולוגיה. מתוארת כיפיפייה, עדינה ושממעטת בדיבורים. 

סיפור חיי הרווקות מתרכז בחללו של הלופט בהלז קיצ'ן. חייהן משתנים אט אט עם התפתחות העלילה, ואירועים בלתי צפויים מציבים את ארבעתן מול אתגרים חדשים. 

חייהן התנהלו בהרמוניה מושלמת על אף השוני ביניהן כבנוסחת פלא, ולמרות שדירתן הייתה בקומה רביעית ללא מעלית ובאזור תעשייתי, הן אהבו את דירתן. 

"הדירה" הוא ספר טיפוסי של דניאל סטיל, שתמיד אפשר לנחש מה עומד לקרות בפרק הבא, והסוף הוא חגיגה 
ו-HAPPY END.

החיים הדינאמיים של כולן, האירועים, האתגרים, והתובנות מצעידים אותן לעת שצריך לפרק את החבילה ולעזוב את הלופט בהלז קיצ'ן. 

הכתיבה של דניאל פשוטה, כיפית ללא פיתולים ספרותיים. הדמויות ברורות ומתפתחות בהדרגה ובהתמדה. לדמויות מצטרפים תרחישים מאתגרים שנותנים דרייב קריאה לקורא. מה המשותף לכולן? החלומות והתקוות שהיוו חלק בלתי נפרד מהן.

אהבתי את ארבעתן ובמיוחד את סאשה הרטמן. אם תקראו ואתם מכירים אותי תבינו למה.

קריאה נעימה לזכר הימים שבלענו כל ספר של דניאל סטיל. 

לי יניני
הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, רומן, תרגום: אמנון כץ, 302 עמודים