תפריט נגישות


AkolLeman  הכל למען האהבה - כריסטין האנהAkolLeman

 


הספר הקודם של האנה כריסטין: "הזמיר" שנקרא על ידי ב-2015 עדיין זכור לי

גם בספר הנוכחי כריסטין האנה נוגעת בנושא אנושי: אימהות והורות. אליו מתווספים מנעד נושאים נוספים ומרתקים: מערכות היחסים בתוך המשפחה, בין בני זוג, כבוד, הערכה, דילמות, כוח רצון, עוצמה, התמדה, תשוקה, שאפתנות, דינמיקה צבעונית והמהמורות שהחיים מציבים לנו, כולל המחיר שאנחנו מוכנים לשלם עבור האהבה.

קצבו של הספר אחיד, ויחד עם זאת נשמרת רמת הסקרנות מתחילתו ועד סופו. לכן אל תופתעו אם תרגישו שהדפים עוברים מצד לצד.

גם פה שולבו טוויסטים שממתינים לקורא בסוף הספר, והם מהווים אינדיקציה לכך, שהחיים אינם שחור ולבן, ולמרות הקשיים, וכנגד כל הסיכויים יש גם ניצחון.

אנג'לה (אנג'י) דה-סאריה הייתה הבת הצעירה והנסיכה מבין שלושת הבנות: ליבי ומירה. היא הייתה מסוג הנשים המתוכננות וידעה בדיוק איך ינותבו חייה: תיכון, אוניברסיטה, נישואים, אימהות.... אלא מה? היא לא הפנימה את מה שרובנו לא הפנמנו ... איינשטיין אמר בזמנו: "אפשר להירגע שום דבר לא תחת שליטה". 

אצל אנג'י נושא האימהות כשל!

היא וקונלאן ניסו נואשות להביא ילד לעולם ללא הצלחה. הם נותרו כל שנה עם חדר מעוצב לתפארת אבל... השגרה חלחלה לתוך התא הזוגי וכרסמה כל חלקה טובה. ככל שחלף הזמן האהבה הגדולה נעלמה, והטרגדיה שחוו השניים זרתה מלח עד לדהייתה, ואחרי ארבע עשרה שנות נישואים, אנג'י וקונלאן נפרדו.

לאחר גירושיה, אנג'י בת למשפחת מסעדנית ממוצא איטלקי, שבה לבית משפחתה על מנת להציל את המסעדה שהחלה לקרוס, במיוחד לאחר שאביה נפטר.

בצירוף מקרים ובאחת ממשימותיה של אנג'י להצלת המסעדה, נוצר מפגש בינה לבין לורן ריבידו שתשנה את חייה

לורן בת לאימא יחידנית אלכוהוליסטית שהטיפה המרה אהובה עליה יותר מביתה. לורן למדה ופרנסה את שתיהן, בעוד האם בילתה את ימיה ולילותיה בבר השכונתי, במיטה, ו/או אירחה מיני גברים שפקדו את דירתה.

למרות המציאות המורכבת לורן מנתבת בין לבין, ומצליחה להתגבר על הקשיים בדרכה שלה. היא מוצאת עבודה, זוכה במלגה ומתקבלת לקולג'. לורן בתעצומות נפש, בוגרת לגילה, מתמודדת, שואפת ולא נכנעת, למרות הטעויות למידה שבדרך

כיאה לסופרת כריסטין האנה, גם פה היא מציבה סיטואציות של בחירה וקבלת החלטות
שם הספר "הכל למען האהבה" מדבר בפני עצמו, הסופרת נוגעת בסדרה של מערכות יחסים המושתתות על המילה "אהבה". אהבת אם, אהבת בת, אהבת אב, אהבת בן-זוג, אהבת נעורים, אהבת אחיות, אהבתה של אלמנה לבעלה, אהבה לילד וכד

הספר כתוב בקלילות, אין בו תחכום ספרותי, והוא אפילו צפוי ושמאלצ'י מעט, למרות זאת הוא אנושי וזה מרגיש כמו להתענג על פרוסת לחם וחמאה. כל כך פשוט וכל כך טעים!

הדמויות מקסימות, מגוונות, לעיתים משעשעות ומעל לכול כולן אנושיות

בשורה התחתונה: אתה לומד לאהוב לא על ידי מציאת האדם המושלם, אלא על ידי היכולת לראות את האדם הלא מושלם בצורה מושלמת. (סם קין

תיהנו, ממליצה בחום

לי יניני 

מטר הוצאה לאור, פרוזה תרגום, 349 עמודים, 2018 (הספר כבר פורסם ב-2004 בכריכה שונה. לדעתי הכריכה הנוכחית הרבה יותר מזמינה)